Bergo Rom
Hotel beskrivelse
Bergo Rom
Bergo Rome har ett fantastiskt läge och har blivit ett självbetjäningshotell. Här kan du bo i ett hus med massor av atmosfär och smakfull inredning. Bergo Rom är centralt beläget mitt i Beistostølen med gångavstånd till allt.
Din vistelse på Bergo Rome är utan mat, men det finns flera restauranger och en stormarknad inom gångavstånd.
Bergo Rom erbjuder dubbelrum, dubbelrum med bäddsoffa och familjerum. Många av rummen vetter mot Slettefjell och i den riktningen har man utsikt över Bergojord. Hotellet har ett skidrum för skidförvaring.
Værelser
Fakta
Fakta om Bergo Rom
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 0 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar / sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Beliggenhed
Bergo Rom
Rabatter og tillæg
Rabatter
Rabatten gäller för två betalande vuxna i samma rum.
Barn 0-7 år: DKK 500 rabatt per natt
Barn 8-15 år: DKK 250 rabatt per natt
Vuxen/ungdom från 16 år i extrasäng: DKK 125 rabatt per natt