Carolin House
Hotel beskrivelse
Härliga lägenheter med bra läge
Apparthaus Carolin har ett centralt men lugnt läge i Westendorf. Lägenheterna är snygga och prydliga och har traditionella österrikiska möbler. Alla 9 lägenheter har en balkong med utsikt över bergen.
Restauranger, kaféer och barer ligger inom gångavstånd från huset och skidbussen ligger inte långt bort. Alpenrosenbahn-liften ligger 800 meter bort och Schneeberg-liften ligger 350 meter bort.
Værelser
Fakta
Fakta om Apparthaus Carolin
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Bastu | Ja, det kan du göra |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Beliggenhed
Semesterhus Carolin