Alexander
Hotel beskrivelse
Alexander är ett lägenhetskomplex som ligger 250 meter från Bad Hofgasteins centrum. Shopping och restauranger ligger 500 meter bort, skidbussen ligger 150 meter bort och liften Schlossalmbahn ligger 1 km bort. Det finns skidförråd, tvättmaskin och torktumlare mot en extra kostnad. Parkering finns vid huset.
I Alexander finns det olika typer av lägenheter som varierar i storlek och utformning.
Værelser
Fakta
Fakta om Alexander
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Avstånd till pist | 1000 m |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 250 m |