Saalbachs pärla
Hotel beskrivelse
Saalbacher Perle är ett flerbostadshus med 2 våningar och 4 lägenheter i byggnaden. Huset ligger 1 km från Saalbachs centrum och närmaste lift. Skidbussen går 100 meter från huset och det finns möjlighet att parkera vid huset. Närmaste snabbköp ligger 200 meter från huset.
Saalbacher Perle har ett skidförråd med torkskåp för pjäxor, tvättmaskin och torktumlare.
Værelser
I Saalbacher Perle kan Thinggaard erbjuda lägenheten nedan:
6-rums-lägenhet för 11 personer:
Lägenheten är 110 kvm och är renoverad, smakfullt och gemytlig inredd: vardags-/matrum med matbord och TV. 1 rum med 1 säng, 1 dubbelsäng och dusch/toalett. Utgång till balkongen. Genomgångsrum med 1 dubbelsäng. Utgång till balkongen. Genomgångsrum med 1 dubbelsäng och dusch/toalett. 1 rum med 1 dubbelsäng. 1 rum med 1 x 2 våningssängar. Öppet kök (diskmaskin, 4 kokplattor – glaskeramikhäll, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Dusch/toalett. Panoramautsikt.
Fakta
Fakta om Saalbacher Perle
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Rengöring | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Avstånd pist | 1000 m |
| Avstånd hiss | 1000 m |
| Stadens centrum | 1000 m |
| Skidbuss | 100 m |
| Skiduthyrning | 1000 m |