Huset Reitl III
Hotel beskrivelse
Detta flerfamiljshus ”Haus Reitl III” ligger ca 1,5 km från Bad Garsteins centrum i ett lugnt läge i en sluttning. Skidbussen går 800 meter från huset och liften, skidskolan och pisterna ligger cirka 2 km bort. Det finns en parkeringsplats vid huset där du kan parkera din bil gratis. Huset har hiss, skidförvaring, tvättmaskin och torkrum.
Værelser
Fakta
Fakta om Haus Reitl III
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till pist | 2000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1500 m |
| Avstånd till skidbuss | 800 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till Internet | Ja, det kan du |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |