Hotell Panther
Hotel beskrivelse
Detta mysiga hotell ligger i hjärtat av Saalbach, 30 meter från liften, och med sitt centrala läge är det lätt att nå shopping, kaféer och restauranger.
Detta 4-stjärniga hotell erbjuder gott om möjligheter att skämma bort sig själv i hotellets wellnessavdelning med bastu, ångbad och en uppvärmd utomhuspool.
Om du anländer med bil erbjuder hotellet ett underjordiskt garage mot en avgift.
I din vistelse på Hotel Panther ingår frukost och en 4-rätters middag i hotellets restaurang.
Vi hälsar dig varmt välkommen till skidåkning i världsklass och massor av lyx på Hotel Panther.
Værelser
Fakta
Fakta om Hotel Panther
| Liftkort | Ingår i priset |
| Kost och logi | Ja, halvpension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Linne | Ingår |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Gratis WiFi | Gratis för alla |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till pisten | 30 m |
| Till lyft | 30 m |
| Centrum | 0 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Inköp | 0 m |
| Skiduthyrning | 30 m |