Det nya huset
Hotel beskrivelse
Om du vill skämma bort dig själv är Neuhaus rätt ställe!
Detta lyxhotell ligger i centrum av Saalbachs gågata och har direkt tillgång till hissen från hotellets entré. Detta är ett verkligt sublimt läge. Här finns en lobby med en bar och en vinterträdgård. Dessutom har hotellet en utsökt restaurang som serverar österrikiska och internationella gourmeträtter samt ett vinotek. Om du vill koppla av efter en lång dag med skidåkning kan du använda hotellets hälsocenter med inomhuspool och ångbastu.
Om du väljer att resa till den numera välkända skidorten, gör dig själv en tjänst och besök den legendariska Hinterhag Alm, som erbjuder några av de bästa afterski i Österrike.
Værelser
Fakta
Det nya huset
| Kost och logi | Halvpension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 0 m |
| Avstånd till skidbuss | 500 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Liftkort | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Wi-fi | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |